• Finančná gramotnosť

• Dňa 30. marca 2023 sme sa opäť dostali k rátaniu peňazí. Tentokrát sme sa venovali téme č.2:  „Plánovanie, príjem a práca“. Po úvodnej prezentácií a zahliadnutí krátkeho videa, žiaci vo svojich triedach vypĺňali PL k danej téme spolu so svojimi učiteľmi.

I. stupeň mal za úlohu:

Identifikovať výdavky na stravu.

Vystrihnúť a nalepiť na výkres najdôležitejšie potraviny na jeden deň.

Vyrátať kalkulačkou sumu, ktorú potrebujem za mesiac marec na stravu.

II. stupeň mal za úlohu:

Zistiť príjmy a výdavky domácnosti.

Príjmy sú všetky peniaze, ktoré do domácnosti v určitom období prídu.

Vytvoriť rodinný rozpočet

Pri zostavovaní rodinného rozpočtu je dôležité:

- zosumarizovať si všetky svoje čisté príjmy,

- zosumarizovať si všetky výdavky vrátane mimoriadnych platieb,

- urobiť si rozdiel medzi príjmami a výdavkami,

- aktualizovať a kontrolovať stav.

Mgr. Anna Schützová

• Marec - mesiac knihy

• Návšteva knižnice v Podolínci.

Marec – mesiac kníh. Preto a nielen preto, teraz a nielen teraz, sme absolvovali návštevu knižnice so žiakmi B variantu. Žiaci mali možnosť listovať v rôznych knihách a nakoniec sa započúvať do príbehu o dvoch chlapcoch. Aj týmto spôsobom chceme motivovať žiakov k tomu, aby sa čítať naučili a tí, ktorí čítať vedia, aby čítali s radosťou a porozumením. Pomyselný štafetový kolík sme dali piatakom. Tí so záujmom vyberali, čítali a diskutovali. Sme veľmi radi, že knižnica v Podolínci je otvorená každý štvrtok dopoludnia. Máme tak možnosť spestriť si hodiny slovenského jazyka a literatúry v priebehu celého školského roka.

Mgr. Monika Pavlíková

• 22.03. Deň vody

• Dňa 22. marca 2023 sme si na našej škole pripomínali deň vody a jej potrebu pre náš bežný život. Žiaci sa mali obliecť do modrého oblečenia, do každej triedy bol daný džbán vody s pohármi. Žiaci mali vypiť aspoň pohár vody za celé vyučovanie. Po pozretí motivačného videa si žiaci so svojimi učiteľmi porozprávali všetko, čo s danou témou súvisí. Ďalšou aktivitou bolo vytvoriť plagát , na ktorý mali žiaci stvárniť rôznymi technikami význam vody a všetko  to, čo je s vodou spojené.

Mgr. Zuzana Valovičová

• 24.03.2023 Riaditeľské voľno

• Oznamujeme rodičom, že riaditeľ školy Ing. Jozef Goč udeľuje žiakom dňa 24.03.2023(pi) riaditeľské voľno. Vyučovanie pokračuje 27.03.2023(po).

• 15.03.Deň sv. Klementa Hofbauera

• Deň plný radosti, spevu a súťaží...

Dňa 15. marca 2023 sme na našej škole slávili odpust nášho patróna sv. Klementa Máriu Hofbauera.  Opäť po roku sme sa všetci stretli, aby sme spoločne oslávili sviatok nášho patróna, a to „Kvízom o sv. Klementovi Hofbauerovi“. Kvíz o sv. Klementovi pozostáva z vedomostnej a súťažnej časti, ktoré sa priebežne striedali. Žiaci boli rozdelení do piatich skupín (6 až 7 súťažiacich) rôznej vekovej kategórie. Vedomostná časť bola zameraná na základné informácie zo života sv. Klementa. Všetci žiaci po skončení kvízu dostali maličkú sladkosť. Prvé tri miesta boli ocenené sladkou „odmenou“. Všetci sme si opäť pripomenuli osobu sv. Klementa Máriu Hofbauera, zabavili sme sa a veríme, že tradícia slávenia odpustu nášho patróna bude pokračovať aj v ďalších rokoch.                                                                                                                                                                 Mgr. A. Dicová

• Modlitbová reťaz „Zdravas, Mária“ za pápeža Františka

• Pred desiatimi rokmi, 13. marca 2013, bol zvolený pápež František. Pri tejto príležitosti spúšťa vatikánska platforma „Digitálna synoda“ špeciálnu online modlitebnú reťaz na podporu služby Svätého Otca po celom svete. Digitálna synoda vytvorila online mapu sveta, na ktorej sú zapálené virtuálne sviečky, ktoré predstavujú modlitby veriacich za pápeža. Petrova služba je veľkou milosťou, ktorú Ježiš daroval svojej Cirkvi a za ktorú by sme mali byť vždy vďační. Naše modlitby sú za to najlepším darom, aby Boh podporoval službu toho, ktorého si na túto úlohu vyvolil, pretože na tejto skale buduje svoju Cirkev v čase a dejinách. Preto sme sa rozhodli aj na našej škole zapojiť do tejto modlitby. Mgr. Andrea Dicová

• I. polrok 2022/23

• Pán riaditeľ Ing. Jozef Goč vyhodnotil prácu žiakov v I. polroku, udelil pochvaly a pokarhania. Odmenil najlepších žiakov.

• Hrebienok

• Dňa 30.1.2023 sme navštívili Hrebienok pri Starom Smokovci. Po príchode nás neprivítalo zrovná ideálne počasie, ale to nás neodradilo od pešieho výstupu zo Starého Smokovca na Hrebienok, kde za vytrvalosť a odmenu nás už čakalo pekné počasie s krásnym výhľadom a hrejivými slnečnými lúčmi. Cieľom výstupu bol Ľadový Dom a sochy vytesané do ľadových kvádrov.