• Školský internát

• Výchovná skupina JUNIORI

• Školský internát pri SŠKHI, je zariadenie s týždenným pobytom pre žiakov, ktorí navštevujú špeciálnu základnú školu sv. Klementa Hofbauera a OU. Naša výchovno-vzdelávacia činnosť sa riadi výchovným plánom, v ktorom sú zastúpené jednotlivé zložky výchovy: spoločenská, mravná, pracovná a rozumová, estetická, telesná, rodinná a ekologická. V týchto zložkách sa zameriavame na všestranný a komplexný rozvoj osobnosti žiaka. V jednej výchovnej skupine je 11 detí. Sú to prevažné súrodenecké skupiny a príbuzenské vzťahy. Vychovávateľka a dvaja pomocní vychovávatelia sa nepretržite venujú a starajú o potreby žiakov v skupine. Dôraz sa kladie na prípravu na vyučovanie. Žiaci s pobytom v školskom internáte dosahujú veľmi dobré výsledky vo vzdelávaní. Nie menej dôležité sú hygienické návyky a seba obslužné práce. Manuálne zručnosti a schopnosti rozvíjame pri prácach v domácnosti, spoločenskej etikete, správaní, komunikácií, upevňujeme vieru v Boha a pod. Relaxačnú činnosť vykonávame prostredníctvom pohybových hier, športu, práce s počítačom, spoločenských hier. Využívame telocvičňu a školské ihrisko, chodíme na prechádzky do prírody, kde si budujeme vzťah k prírode a jej ochrane. Žiaci s pobytom v internáte sú talentovaní v speve, tanci, športe. Chceme ich talent rozvíjať, preto pripravujeme rôzne súťaže a programy, kde naši žiaci získavajú prvé miesta. Školský internát je v priestoroch školy s celodennou stravou. Na základe denného režimu a dodržiavania školského poriadku sa žiaci cítia dobre a príjemne. K príjemnému pobytu prispieva vedenie školy a samozrejme samotní vychovávatelia. Svojím prístupom a kvalifikovaným vzdelaním, vydávajú zo seba len to najlepšie, aby sa žiaci cítili bezpečne a pohodlne.

Mgr. Helena Purgelová

• Naše aktivity a práce

• Život v školskom inernáte je plný aktivít. Deti sa pravidelne pripravujú na vyučovanie, relaxujú pri rôznych spoločenských hrách, maľovani obrázkov, abstraktom umeni, počítačoch, TV,  ale tiež speve a tanci. Využivame telocvičňu na pohyb a šport, kde praktizujeme naťahovacie cvičenia, loptové hry a pod. Každý deň trávime čas aj  na čerstvom vzduchu, buď prechádzkami alebo hrami na školskom dvore a ihrisku. Spokojnosť deti, je našou prioritou.

Vychovávateľka  Purgelová

• Kuchynka