• Súťaž v písaní na počítači

• Dňa 24. novembra 2022 sa v našej škole uskutočnila súťaž v písaní na počítači. Súťaže sa zúčastnili žiaci piateho až deviateho ročníka. Všetkých súťažiacich bolo 14 žiakov , z toho 5 dievčat a 9 chlapcov. Úlohou žiakov bolo prepísať text na tému „Ježkove narodeniny“. Podmienkami súťaže bolo napísať daný text v čo najrýchlejšom časovom limite a s čo najmenším počtom chýb. Za každú chybu bolo pripočítaných 10 sekúnd k dosiahnutému výslednému času. Žiaci boli rozdelení do štyroch skupín. Niektorým žiakom sa pri prepise textu darilo veľmi dobre, iným trošku menej. Prekvapili žiaci mladších ročníkov.

Na treťom mieste sa umiestnila žiačka 6.a triedy Alexandra Jeleňová (čas: 5´:18´´; počet chýb 3; výsledný čas: 5´:40´´). Druhé miesto patrilo Simone Mišalkovej z 9.a triedy (čas: 4´:10´´; počet chýb 4; výsledný čas: 4´:50´´). Víťazom sa stal žiak siedmeho ročníka Filip Kukurica (čas: 3´:00´´; počet chýb 0; výsledný čas: 3´:00´´). Víťazi dostali sladkú odmenu. Mgr. Andrea Dicová