• Odborné učilište

• Podmienky prijatia

• Absolventi špeciálnych základných škôl: úspešne ukončený 9. ročník. Prijatí môžu byť aj žiaci nižších ročníkov, pokiaľ majú ukončenú povinnú školskú dochádzku.

Absolventi základných škôl: úspešné ukončenie 9. ročníka špeciálnej triedy alebo ako individuálne integrovaný žiak so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Prijatí môžu byť aj žiaci nižších ročníkov, pokiaľ majú ukončenú povinnú školskú dochádzku.

Potrebné dokumenty ku prijatiu: špeciálno-pedagogické, prípadne psychologické vyšetrenie, nie staršie ako rok, v ktorom sa píše, že žiakovi odporúčajú štúdium na odbornom učilišti. Žiak musí spĺňať zdravotné požiadavky uvedené v školskom vzdelávacom programe a úspešne prejsť prijímacím konaním.