• Odborné učilište

• Ako nás nájdete ...

•  Naše Odborné učilište sv. Klementa Hofbauera internátne sa nachádza v Podolínci. Podolínec je podtatranské mesto, ktoré sa podľa počtu obyvateľov radí medzi najmenšie slovenské mestá. Leží na ľavom brehu rieky Poprad.

Viac sa dozvieš na oficiálnej stránke mesta Podolínec

Odborné učilište má sídlo na Kláštornej ulici 2. Ak uvidíte tieto budovy, je to kláštor redemptoristov, sú to naši susedia. V budove kláštora redemptoristov je kancelária riaditeľa školy, naša jedáleň, telocvičňa a ekonomicko - hospodársky úsek.

• Kde sa učíme ...

• Teoretické a praktické vyučovanie prebieha v priestoroch Odborného učilišťa. Je to časť budovy firmy Polyform, ktorá sa nachádza hneď vedľa kláštora redemptoristov.

• Duchovný život školy

• Výchova a vzdelávanie v Odbornom učilišti sa nesie v kresťanskom duchu. V kláštore redemptoristov je kostol zasvätený svätému Stanislavovi, krakovskému biskupovi a mučeníkovi. K významným pamiatkam patrí hlavný oltár. Je to najväčší oltárny obraz svätého Stanislava v strednej Európe, ak nie v celej Európe,“ podotýka páter Róbert. Tu sa stretávame na svätých omšiach, pobožnostiach a slávnostných príležitostiach.

• Školská jedáleň

• Školská jedáleň, ktorá je miestom pravidelnej odbornej praxe študentov odboru obchodná prevádzka – práca pri príprave jedál.

• Miesto pre šport

• Máme kde cvičiť... Radi sa naháňame za loptou v telocvični. Pravidelne reprezentujeme školu, dobrí sme v stolnom tenise, či florbale.