• Špeciálna základná škola

• Súčasnosť

•

Špeciálna základná škola sv. Klementa Hofabuera internátna  poskytuje výchovu a vzdelávanie žiakom so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Nachádza sa v budove kláštora redemptoristov a jej zriaďovateľom je Rímskokatolícka cirkev Biskupstvo Spišské Podhradie. Vyučovací proces vedú kvalifikovaní pedagogickí pracovníci. Prebieha jednosmenne v 6 triedach. Ubytovanie a výchovu mimo vyučovania zabezpečuje školský internát v dvoch výchovných skupinách, Včielky a Juniori. Navštevuje ho 20 detí. Stravovanie poskytuje školská jedáleň.

V školskom roku 2022/2023 navštevuje školu 49 žiakov,  vo veku od 6 do 16 rokov. Žiaci majú možnosť pracovať v týchto záujmových krúžkoch: kreatívna gazdinka, športový, tvorivo-počítačový, šikovné ruky i počítač, tvoríme a varíme.. Máme vlastnú telocvičňu a športové ihrisko s bežeckou dráhou i dráhou pre skok do diaľky. Variť, piecť a udržiavať domácnosť sa žiaci učia v cvičnej kuchynke. V skleníku a na školskom pozemku si dopestúvajú rozličné plodiny. Chlapci radi pracujú v dielni, zhotovujú výrobky z dreva, polystyrénu, kovu a iného dostupného materiálu. V počitačovej učebni máme počítače, ktoré žiakom pomáhajú vo vyučovacom procese. V troch triedach sú interaktívne tabule a v ďalších troch projektory s pohyblivými plátnami. Každoročne organizujeme lyžiarsky a plavecký výcvik, športové turnaje, branné dni, školské výlety. Žiaci dosahujú veľmi dobré výsledky na krajských speváckych, recitačných, výtvarných súťažiach, na matematickej olympiáde a v športe. Prostredníctvom pravidelných mesačných duchovných obnov, spojených so svätou omšou, pobožností a každodennej modlitby pomáhame formovať duchovný život žiakov.