• Odborné učilište

• Odborné učilište sv. Klementa Hofbauera internátne

• Vzdelávacie programy Odborného učilišťa poskytujú odbornú prípravu dennou formou štúdia v dĺžke trvania 3 roky na výkon nenáročných pracovných činností žiakom s mentálnym postihnutím alebo žiakom s mentálnym postihnutím v kombinácii s iným zdravotným postihnutím, ktorí ukončili vzdelávanie v poslednom ročníku základnej školy alebo ukončili povinnú školskú dochádzku.

Úspešným absolvovaním vzdelávacieho programu odborov výchovy a vzdelávania v odbornom učilišti môžu žiaci získať nižšie stredné odborné vzdelanie vysvedčenie o záverečnej skúške a výučný list.

• 6491 G 01 obchodná prevádzka - práca pri príprave jedál

• Cieľom učebného odboru je vzdelávanie a príprava kvalifikovaných pomocných pracovníkov v oblasti služieb (školské stravovanie, reštaurácie) so zameraním na prípravu jednoduchých jedál a pomocné práce v kuchyni.

• 6497 G pedikúra - manikúra

• Cieľom učebného odboru je vzdelávanie a príprava kvalifikovaných pomocných pracovníkov v oblasti služieb so zameraním na starostlivosť o ruky a nohy, ich masáže, kúpele, manikúru, ošetrovanie nechtov, lakovanie nechtov, depilácia a epilácia.

• 3686 G 03 stavebná výroba - murárske práce

• Cieľom učebného odboru je vzdelávanie a príprava kvalifikovaných pomocných pracovníkov pre oblasť realizácie a obnovy stavieb. Žiaci sa pripravia na vykonávanie základných a pomocných stavebných prác, vedia pracovať nielen vo výrobnej sfére, ale aj v službách v stavebníctve.

• 3383 G 02 spracúvanie dreva - stolárska výroba

• Cieľom učebného odboru je vzdelávanie a príprava kvalifikovaných pomocných  pracovníkov pre oblasť spracúvania dreva, ktorí majú uplatnenie na výkon jednoduchých prác a činností vo všetkých oblastiach drevárskej výroby.